2013 Fixture

Grand Final - 16 August

Time Court  Grade                Umpires       Umpires
5:00pm     1 12&U     Eagles                v Crusaders S Cowlin R Burnham
  2 16&U Eagles                        v Spectres          F Haintz K Ballantyne
             
                        
Time Court  Grade                        Umpires       Umpires
6:30pm  1 B           The Opposition           v   Spectres       R Burnham M Hodge    
   2 C Links v The Opposition K Ballantyne  R Page
 7:45pm    1 A Eagles v Spectres T Williamson T Kitchen
        

All players must be in full uniform.

All umpires to be in white.

 

Preliminary Final - 13 August

Time Court  Grade                Umpires       Umpires
5:00pm     1 12&U     Crusaders          v Links K Ballantyne R Burnham
  2 16&U Dragons  v Spectres              R Page F Haintz
             
                        
Time Court  Grade                        Umpires       Umpires
6:30pm  1 B           Spectres           v   The Hustlers        M Hodges R Burnham
   2 C The Opposition  v Red Dirt K Ballantyne  T Russell
 7:45pm    1 A Spectres v Links L McDowell F Haintz
        

All players must be in full uniform.

All umpires to be in white.

Semi Final - 6 August

Time Court  Grade                Umpires       Umpires
5:00pm  1 12&U     Eagles         v Crusaders T Glasson S Karslake
  2 12&U Links v Spectres               M Ifould K Eckerman
  3 16&U Eagles                 v Dragons B Mullen T Russell
  4 16&U Links v Spectres                  M Stanitzki       TBC               
               
               
             
                 
Time Court  Grade                        Umpires       Umpires
6:30pm  1 A           Links v   Dragons Green L McDowell       K Ballantyne  
   2 B Spectres             v The Opposition  F Haintz R Mullen
   3 C All Sorts v Red Dirt R Glasson M Ifould
 7:45pm    1 A Spectres v Eagles                    M Hodge D Derschow
    2 B The Hustlers v Dragons Golden    R Payne K Martin
    3 C The Opposition v Links M Stanitzki L Tucker
        

 All players must be in full uniform.

All umpires to be in white.

1 vs 2 - winner proceeds to Grand Final, loser to Preliminary Final
3 vs 4 - winner proceeds to Preliminary Final, loser is out

Preliminary Final - Tuesday 13 August
Grand Final - Friday 16 August´╗┐

 

Round 15 - 30 July

Time Court  Grade                Umpires       Umpires
5:00pm  1 12&U     Spectres         v Crusaders M Radford Perky Peaks    
  2 12&U Dragons v Links             J Townsend M Ifould
  3 16&U Storm                  v Dragons T Glasson Dragons Golden
  4 16&U The Opposition v Links R Page K Eckerman
  5   16&U Spectres v Crusaders            M Catley          S Karslake
  BYE 16&U Eagles              
  BYE 12&U Eagles            
                     
Time Court  Grade                        Umpires       Umpires
6:30pm  1 A Eagles v   Links R Burnham       Lisa McDowell 
   2 B Perky Peaks            v Eagles   B Mullen M Catley
   3 B The Opposition v Links A Sharpless S Watson
     4 B Spectres v Dragons Blue   G Jacob Crusaders
    C All Sorts v Cruisers J Fealy M Stanitzki
    6 C Red Dirt v Links The Hustlers M Ifould
        
Time Court  Grade              Umpires       Umpires
7:45pm  1 A Dragons Furies Spectres F Haintz M Hodge 
   2 B The Hustlers           v Ninjas T Hayter          R Glasson
   3 B Crusaders v Dragons Golden M Catley R Payne         
   4 C Illusions v Panthers S Dunn All Sorts
     5 C The Opposition v Sunshiners M Ifould Links (C)
   BYE A Dragon Furies             

 

 

Round 14 -  Tuesday 23 July

Time Court   Grade                    Umpires        Umpires
5:00pm   1 12&U Eagles  v Spectres M Ifould A Sharples
  2 12&U Crusaders        v Links T Glasson K Eckerman
  3 16&U Dragons v The Opposition   M Catley Opposition (B)
  4 16&U Spectres v Eagles Cruisers Sunshiners
  5    16&U Storm v Crusaders Illusions S Karslake
  BYE 16&U Links                 
  BYE 12&U Dragons         
Time Court   Grade                               Umpires       Umpires
6:30pm   1 A Spectres Eagles M Hodge L McDowell 
   2 B Perky Peaks     v Crusaders S Watson Links (B)
   3 B Opposition v Dragons Gold     M Catley B Mullen
     4 C Red Dirt v Sunshiners N Lansdown Dragons Furies
    5   C Illusions v Cruisers Eagles (B) Panthers
         
Time Court   Grade                Umpires        Umpires
7:45pm   1 A Dragons Green  v   Dragons Furies R Burnham F Haintz
    2 B The Hustlers v Eagles M Hodge A Sharples
   3 B Spectres v Links R Glasson M Catley
   4 B Ninjas v Dragons Blue     R Payne M Ifould
   5 C Links v Opposition S Dunn J Fealy
    6 C Panthers v All Sorts T Hayter Cruisers
   BYE A Links                   

 

Catch-up Round - Monday 22 July

Time Court  Grade                Umpires       Umpires
5:00pm  1 12&U     Spectres         v Dragons T Glasson Crusaders 
  2 12&U Eagles v Crusaders       M Ifould Ninjas
  3 16&U Spectres v Storm J Fealy Perky Peaks 
  4 16&U Links v Crusaders M Catley Illusions
  5   16&U Eagles v Opposition  S Karslake       K Eckerman
  BYE 16&U Dragons              
  BYE 12&U Links            
                     
Time Court  Grade                        Umpires       Umpires
6:30pm  1 A Eagles v   Links L McDowell       Spectres (A) 
   2 B Spectres            v Perky Peaks   R Payne Dragons Green
   3 B Ninjas v Crusaders S Watson M Catley
     4 C Links v Sunshiners M Ifould Dragons Blue
    C Panthers v Cruisers B Mullen M Stanitzki
    6 C Illusions v Opposition Allsorts Red Dirt
        
Time Court  Grade              Umpires       Umpires
7:45pm  1 A Dragons Furies Spectres F Haintz M Hodge 
   2 B Links v Dragons Gold T Hayter Links (A)
   3 B The Hustlers      v The Opposition  M Catley Eagles (A)
   4 B Eagles v Dragons Blue R Glasson M Ifould
     5 C Red Dirt v All Sorts N Lansdown   Opposition (C)
   BYE A Dragon Furies             

 

Round 13 - 2 July

Time Court  Grade                   Umpires        Umpires
5:00pm   1 12&U Eagles               v Dragons M Ifould The Sunshiners
   2 12&U Links v Spectres K Eckerman Links (B)
   3 16&U The Opposition       v Crusaders T Glasson C Buzzard
   4 16&U Storm v Eagles K Eaglesome Spectres (B)
   5    16&U Dragons v Links             S Karslake Panthers
   BYE 16&U Spectres                                      
   BYE 12&U Crusaders             
Time Court  Grade                           Umpires        Umpires
6:30pm   1 A Dragons Furies v Eagles L McDowell T Russell      
    2 B Spectres  v Dragons Gold   R Page Links (A)
    3 B The Hustlers v Crusaders A Sharples Dragons Green
      4 B Links v Dragons Blue M Catley            The Opposition
     5   C Panthers v Opposition Cruisers M Ifould 
  6 C The Sunshiners      v Allsorts Illusions Eagles (B)
         
Time Court  Grade                 Umpires        Umpires
7:45pm   1 A Dragons Green v   Links K Ballantyne F Haintz
    2 B Ninjas v Eagles Dragons Furies M Catley
    3 B The Opposition       v Perky Peaks    R Glasson The Hustlers 
    4 C Links v Illusions S Dunn                M Ifould
      C Red Dirt v Cruisers T Hayter Eagles (A)
    BYE A Spectres                

 

 

 

Round 12 - 25 June

Time Court  Grade                   Umpires        Umpires
5:00pm   1 12&U Spectres             v Dragons T Glasson Crusaders
   2 12&U Eagles v Crusaders        M Ifould Ninjas
   3 16&U Spectres v Storm C Stantzki Perky Peaks
   4 16&U Links v Crusaders Illusions Opposition (C) 
   5    16&U Eagles v Opposition   S Karslake K Eckerman
   BYE 16&U Dragons              
   BYE 12&U Links             
Time Court  Grade                           Umpires        Umpires
6:30pm   1 A Eagles v Dragons Green  R Burnham L McDowell
    2 B Spectres             v Perky Peaks T Russell S Cowlin
    3 B Ninjas v Crusaders R Page M Catley
      4 C Links v Sunshiners M Ifould E Goodall
     5   C Panthers v Cruisers R Mullen M Stantizki
  6 C Illusions v Opposition N Lansdown Cruisers
         
Time Court  Grade                 Umpires        Umpires
7:45pm   1 A Links v   Spectres F Haintz S Cowlin
    2 B Links v Dragons Golden  T Hayter A Sharples 
    3 B The Hustlers        v The Opposition M Catley R Mullen
    4 B Eagles v Dragons Blue R Glasson M Stanitzki
      C Red Dirt v All Sorts Sunshiners  Red Dirt
    BYE A Dragon Furies                

 

 

Round 11 - 11 June

Time Court  Grade                   Umpires        Umpires
5:00pm   1 12&U Dragons v Crusaders M Ifould S Finau 
   2 12&U Links v Eagles R Page Panthers   
   3 16&U The Opposition  v Spectres T Glasson Allsorts
   4 16&U Eagles v Links M Catley T Chown
   5    16&U Crusaders v Dragons              A Sharples          I Levi         
   BYE 16&U Storm              
   BYE 12&U Spectres             
Time Court  Grade                           Umpires        Umpires
6:30pm   1 A Spectres v Dragons Green  F Haintz L McDowell
    2 B Links v Perky Peaks M Stanitzki           T Hayter
    3 B Spectres v The Hustlers R Page R Mullen
      4 B Dragons Golden  v Dragons Blue R Glasson M Catley
     5   C Cruisers v Sunshiners M Ifould J Fealy
  6 C The Opposition v Allsorts N Lansdown Cruisers
         
Time Court  Grade                 Umpires          Umpires
7:45pm   1 A Links v   Dragons Furies    F Haintz K Ballantyne
    2 B Eagles v Crusaders R Burnham T Russell
    3 B Ninjas v The Opposition S Dunn T Hayter
    4 B Red Dirt             v Illusions     R Glasson K Perrin
      C Links v Panthers M Ifould M Catley
    BYE A Eagles                                 

 

Round 10 -  A Grade games to be rescheduled

Time Court  Grade                      Umpires         Umpires
5:00pm    1 12&U  Links Dragons T Glasson The Sunshiners
   2 12&U Crusaders v Spectres Opposition (C) N Lansdown
   3 16&U Storm v The Opposition  M Ifould Illusions
   4 16&U Spectres v Links R Page A Sharples
   5     16&U Dragons v Eagles M Catley Eagles (A)
   BYE 16&U Crusaders                      
   BYE 12&U Eagles             

 

Time Court  Grade                                 Umpires         Umpires
6:30pm    1 A Eagles v   Links K Ballantyne L McDowell
    2 B Eagles v The Opposition   T Russell S Cowlin
    3 B Links v The Hustlers  R Page R Burnham 
      4 C The Opposition  v Sunshiners M Ifould C Buzzard
     5    C Cruisers v Illusions Dragons Golden  Perky Peaks 
          
Time Court Grade                  Umpires            Umpires
7:45pm    1 A Dragons Furies  v    Spectres S Cowlin F Haintz
    2 B Dragons Golden  v Perky Peaks R Glasson The Opposition 
    3 B Ninjas v Spectres M Catley Dragons Green
    4 B Crusaders v Dragons Blue      TBA The Hustlers
      5   C Links v All Sorts S Dunn K Perrin
     6 C Panthers v Red Dirt J Fealy M Ifould
    BYE A Dragons Green                                   

 

 

Round 9 - 28 May

Time Court  Grade               Umpires         Umpires
5:00pm    1 12&U  Spectres Eagles B Mullen All Sorts
  2 12&U Links v Crusaders        M Ifould Cruisers
  3 16&U Storm v Links T Glasson Ninjas
  4 16&U Dragons           v Spectres A Sharples          Dragons Furies  
  5     16&U Eagles v Crusaders          M Catley Dragons Blue
  BYE 16&U The Opposition         
  BYE 12&U Dragons        

 

Time Court  Grade                           Umpires         Umpires
6:30pm    1 A Dragons Furies  v   Eagles S Cowlin L McDowell
   2 B Links v Ninjas T Hayter Spectres (A)    
   3 B Dragons Golden v The Hustlers  Dragons Green T Russell 
     4 B Perky Peaks v Dragons Blue Red Dirt J Boyle
    5    C Panthers v Sunshiners Eagles (B) C Buzzard
       6 C Cruisers v The Opposition S Buzzard M Ifould
        
Time Court Grade               Umpires               Umpires
7:45pm    1 A Dragons Green   v    Links R Burnham F Haintz
   2 B Eagles v Spectres C Saville K Ballantyne  
   3 B Crusaders v The Opposition  R Glasson M Cately
   4 C Illusions v All Sorts S Dunn T Hayter
   5   C Links v Red Dirt M Stanitzki Links (B)
   BYE A Spectres                              

 

Round 8 - 21 May

Time Court  Grade               Umpires         Umpires
5:00pm    1 12&U  Links Spectres T Glasson J Ramirez-Smith
  2 12&U Dragons v Eagles M Radford             Alanah Sharples
  3 16&U Spectres v Crusaders         M Ifouild L Ramirez-Smith
  4 16&U Dragons  v Storm M Catley J Townsend
  5     16&U The Opposition  v Links R Page R Ranerez-Smith
  BYE 16&U Eagles        
  BYE 12&U Crusaders        

 

Time Court  Grade                           Umpires         Umpires
6:30pm    1 A Spectres v   Eagles L McDowell M Hodge
   2 B Dragons Golden v Ninjas S Cowlin M Catley        
   3 B Perky Peaks v The Hustlers  T Hayter B Mullen
     4 C The Opposions v Links R Page Spectres (B)
   5    C Panthers v All Sorts The Opposition (B)  Crusaders
     
Time Court Grade               Umpires               Umpires
7:45pm    1 A Dragons Green   v    Dragons Furies R Burnham K Ballantyne 
   2 B Eagles v Links T Hayter Eagles (A)
   3 B Crusaders v Spectres Links (A) M Hodge
   4 B The Opposition  v Dragons Blue F Haintz S Cowlin
   5   C Cruisers v Illusions Links M Ifould
    6 C Sunshiners v Red Dirt All Sorts N Lansdown
   BYE A Links                              

 

 

Round 7 - 14 May

Time Court   Grade                   Umpires          Umpires
5:00pm     1 12&U   Spectres v   Dragons           M Ifould Panthers
   2 12&U Crusaders v Eagles R Page Sunshiners
   3 16&U Crusaders v Storm T Glasson Ninjas
   4 16&U The Opposition  v Dragons K Ballantyne Opposition (C)
   5      16&U Spectres v Eagles M Cately Links (B)
   BYE 16&U Links            
   BYE 12&U Links            

  

Time Court   Grade                              Umpires          Umpires
6:30pm     1 A Spectres v    Dragons Green   R Burnham M Hodge
   2 B Perky Peaks v Ninjas L McDowell D Derschow     
   3 B Crusaders v Links T Hayter S Cowlin
     4 B The Hustlers     v Dragons Blue K Ballantyne     B Mullen
   5     C The Opposition v Panthers M Stanitzki      M Cately
      6 C Cruisers v Red Dirt N Lansdown K Martin 

 

Time Court  Grade                Umpires       Umpires
7:45pm     1 A Links v Dragons Furies D Derschow     S Cowlin    
   2 B Spectres v The Opposition  E Goodall S Dunn
   3 B Dragons Golden  v Eagles C Saville Perky Peaks 
   4 C Links v Illusions Spectres (A) R Page
   5    C Allsorts v Sunshiners Red Dirt The Hustlers
   BYE A Eagles                                

 

 

Round 6 - 7 May

Time Court   Grade                   Umpires          Umpires
5:00pm     1 12&U   Links v   Eagles R Page Dragons Green
   2 12&U Dragons v Crusaders T Glasson Miriam Ifould
   3 16&U Eagles v Storm K Eaglesome       Dragons Furies
   4 16&U Links v Dragons M Cately Karen Ballantyne
   5      16&U The Opposition   v Crusaders     C Buzzard Eagles (B)
   BYE 16&U Spectres            
   BYE 12&U Spectres            

  

Time Court   Grade                 Umpires          Umpires
6:30pm     1 A Eagles  Dragons Green   L McDowell D Derschow
  2 A Links v Spectres R Burnham K Ballantyne
  3 B The Hustlers  v Ninjas  S Cowlin M Stanitzki
    4 B The Opposition  v Links    M Cately T Hayter
  5     C Panthers v Cruisers M Ifould       Crusaders
    6 C Red Dirt v All Sorts B Mullen Dragons Blue 

 

Time Court  Grade             Umpires       Umpires
7:45pm     1 B Perky Peaks v Eagles  D Derschow     L McDowell     
  2 B Crusaders v Dragons Golden   S Cowlin M Hodge
  3 B Spectres v Dragons Blue F Haintz R Glasson
  4 C The Opposition v Illusions S Dunn S Brown
  5    C Sunshiners v Links N Lansdown M Cately
  BYE A                                

 

Round 4 - 9 April

Time Court   Grade                   Umpires          Umpires
5:00pm     1 12&U   Eagles  v   Spectres  R Page Dragons Furies 
   2 12&U Crusaders  v Links T Glasson Dragons Blue
   3 16&U The Opposition  v Spectres           B Joseph Crusaders
   4 16&U Crusaders v Dragons   Opposition (C) Dragons Gold 
   5      16&U Eagles v Links M Cately Sunshiners
   BYE 16&U Storm            
   BYE 12&U Dragons            

  

Time Court   Grade                 Umpires          Umpires
6:30pm     1 A Dragons Furies  Eagles D Derschow L McDowell 
  2 B Spectres v Dragons Golden  B Pianta T Hayter
  3 B The Hustlers v Crusaders R Page Links (A)
    4 B Links v Dragons Blue E Goodall Eagles (B)
  5     C Panthers v Illusions Dragons Green  Perky Peaks 
    6 C Sunshiners v Opposition Links (C) Red Dirt

 

Time Court  Grade             Umpires         Umpires
7:45pm     1 A Dragons Green  v Links F Haintz L McDowell    
  2 B Ninjas v Eagles E Goodall M Cately
  3 B The Opposition  v Perky Peaks       D Derschow R Glasson
  4 C Links v Allsorts K Ballantyne     T Hayter
  5    C Red Dirt v Cruisers R Burnham S Dunn
  BYE A Spectres            

 

 

Round 3 - 2 April

 

Time Court   Grade                   Umpires          Umpires
5:00pm     1 12&U   Spectres         v   Eagles B Joseph        Illusions
   2 12&U Dragons   v Crusaders           Panthers Ninjas             
   3 16&U Links v Crusaders        Links (A) TBC
   4 16&U Spectres v Eagles R Page The Hustlers          
   5      16&U Dragons v Storm M Cately         Red Dirt

  

Time Court   Grade                 Umpires          Umpires
6:30pm     1 A Spectres         Eagles M Hodge D Derschow
  2 B Links v Dragons Golden    M Cately B Pianta            
  3 B Ninjas v Crusaders  B Mullen G Jacob
    4 B The Hustlers  v The Opposition T Hayter M Stantizki             
  5     C Panthers v Allsorts Cruisers        Spectres (B)

 

Time Court  Grade             Umpires         Umpires
7:45pm     1 A Dragons Green    v Dragons Furies   R Burnham K Ballantyne     
  2 B Spectres v Perky Peaks F Haintz T Hayter
  3 B Eagles v Dragons Blue M Hodge G Jacob
  4 C Illusions v The Sunshiners  D Derschow R Glasson
  5    C Links v Cruisers Opposition (B) Eagles (A)
  6 C Red Dirt v The Opposition S Dunn S Brown
  BYE A Links   '        

 

Round 2 - 26 March

Time Court Grade    v          Umpires Umpires
5:00pm    1 12&U    Dragons v    Spectres  S Brown Eagles (B)
   2 12&U Crusaders         v Eagles R Page  B Rountree      
   3 16&U Spectres v Dragons Allsorts TBC
   4 16&U Links v Storm Dragons Golden     TBC          
   5       16&U Eagles v Crusaders          M Cately          M Rountree 

 

Time Court  Grade     
6:30pm    1 A Spectres v   Dragons Green   F Haintz M Hodge
  2 B Links v   Perky Peaks      D Derschow         S Brown         
  3 B Ninjas v   The Opposition K Ballantyne Crusaders
  4 C Illusions v   Allsorts R Burnham B Mullen
  5 C Links       v   The Opposition  C Buzzard        M Cately
                       
7:45pm 1 A Links v   Dragons Furies D Derschow Spectres (A)
  2 B Eagles v   Crusaders T Hayter   Ninjas
  3 B Spectres v   The Hustlers F Haintz S Brown
  4 C Dragons Golden  v   Dragons Blue E Goodall J Boyle
  5 C Panthers v   The Sunshiners S Dunn Links (B)
  Red Dirt  Cruisers  N Lansdown L Pohorama
-- BYE A Eagles

 

Round 1 - 19 March

Time Court Grade       Umpires Umpires
5:00pm     1 12&U    Eagles  v    Dragons  Dragons Furies Crusaders 
" 2 12&U Crusaders        v Spectres             Rachel Page The Sunshiners             
" 3 16&U Eagles v Dragons Links (A) Dragons Blue
" 4 16&U Links v Spectres Perky Peaks Brandi Joseph          
" 5          16&U Storm v Crusaders                Karen Ballantyne           

 

Time Court     Grade       
6:30pm     1 A Links v   Spectres Fran Haintz Dragons Green
" 2 B Eagles v   The Opposition      Darren Derschow         Spectres (B)
" 3 B Dragons v   Perky Peaks Michael Cately Eagles (A) 
" 4 B Crusaders       v   Dragons Blue Tia Hayter Ninjas
" 5 C Illusions          v   The Sunshiners       Links (C)              Cruisers                 
" 6 C Panthers v   Red Dirt Bek Mullen The Opposition (C)         
7:45pm 1 A Eagles v   Dragons Green Darren Derschow Mel Hodge
" 2 B Ninjas v   Spectres Karen Ballantyne     The Opposition (B)
" 3 B Links v   The Hustlers Rowie Burnham Dragons Blue
" 4 C Cruisers v   The Opposition Spectres (A) Illusions
" 5 C Links v   Allsorts Red Dirt Panthers
               
-- BYE A Dragons Furies

´╗┐